כל מה שצריך לדעת על פשפשים וקרציות
  • ריהוט גן במבצע בקטגוריה זו תכלו למצוא מגוון מוצרים במבצעים כגון שולחן אלומיניום נפתח 90 ל 180ב 900 ש"ח שולחן אלומיניום נפתח 135
12
צור קשר
098866605
אנא מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם
שלח

כל מה שצריך לדעת על פשפשים וקרציות

אחת הבעיות שתוקפו בעלי חיים ובני אדם הן קרציות כאשר לעיתים אל הקרציות מלווים גם פשפשים כמו למשל פשפש המיטה שנמצא בקרב רבים מהבתים, הדירות והמבנים. אבל מה צריך לדעת על פשפשים וקרציות? וכיצד נפטרים מהם? כל התשובות בהמשך.
 
 
אז מהן קרציות?
 
קרציות הן טפיל שמונה -40 עד 65 מינים מסוגים שונים כאשר הקרציות מובילות מחלות שונים לבני אדם ובעלי חיים. הקרצייה הוא טפיל אשר מגיע ממשפחת העכבישניים והוא יצור שניזון מדם של בני אדם ובעלי חיים. כיום ישנן קרציות קשיחות אשר נוצרות מזחל, נימפה, ובוגר. כאשר קרציות רגישות ללחות או לחומרים כימיים. מצד שני הן נחשבות עמידות במיוחד נגד מים, וגם נגד מחיצה וקשה להרוג אותם ולכן רבים משתמשים בחומרים כימיים כדי להתגונן מהן.
 
ומהן פשפשים?
 
פשפשים הם לא פרעושים כמו שרבים נוטים לחשוב אלא שמדובר בחרק לא מזיק אך בהחלט מציק שנטפל את בני אדם וחיות וניזון מהדם שלהם. הפשפשים הינם חרקים קטנים אשר כמעט לא ניתן להבחין בהם תוך שגודלם נע בין 5 עד ל 6 מילימטרים. כיום ישנם שלל סוגי פשפשים שהנפוץ ביותר בהם הוא פשפש המיטה.
הצבע של הפשפש הינו גווני חום והוא נראה מעט כמו קרצייה. הפשפשים נמשכים בדרך כלל לפרווה של בעלי חיים או למקומות לחים תוך שפשפשים יכולים להופיע גם בארונות ובחדרי שינה.
פשפשים כמו גם פרעושים שהם טפיל נוסף שניזון מדם של בני אדם, אמנם לא מעביר מחלות אך הם כאלה שיכולים להזיק בכך שהם גורמים לעקיצות בעור ואי נעימות. בנוסף כאשר הם נטפלים לבעלי חיים הם מעיקים עליהם במיוחד – מה שגורם לחוסר נוחות וירידה באיכות חייו של בעל החיים ושל חיית המחמד. עם זאת הפשפשים אינם גורמים למחלות ולכן הם לא נחשבים מסוכנים.
 
אז איך נפטרים מפרעושים, פשפשים וקרציות?
 
על מנת להפטר מיצורים מאלה יש בראשית להפטר ממוקדי לחות, לכלכוך ועובש. בנוסף יש לספר את בעלי החיים ולדאוג להגן על עורם באמצעות קולר מיוחד או באמצעות אמפולות שמשחררות חומרים שנוגדים את הפרעושים והקרציות. במידה וישנם כבר את המזיקים בבית יש להיעזר במדביר שיוכל לבצע הדברה כללי בכל הבית נגד קרציות, פרעושים פשפש המיטה ושאר מזיקים.
 
חזרה לעמוד קודם