מושב נווה ימין הערבה 2, כפר סבא

שירות לקוחות
0733753129
0
  • אין מוצרים בסל.

איך לטפח את הצמחייה בגינה?

מתכננים גינה בחצר ביתכם או מעוניינים לטפח את צמחיית הגינה הקיימת. הצעד הראשון יהיה לקנות ריהוט גן מרשים אשר יהפוך את מראה הגינה שלכם מגינה נחמדה לגינה בעלת מראה קלאסי ויוקרתי. בנוסף, תוכלו לרכוש גם כדים לגינה, אדניות מראטן, מוצרי הצללה לגינה ותאורת לד אשר יהפכו את הגינה שלכם למרשימה ביותר. לאחר מכן, חשוב שתקראו ותיישמו את כללי הזהב אשר יבטיחו לכם גינה מטופחת.
5 כללי החובה – טיפוח צמחיית הגינה
השכרת שירותיו של גנן – באם אינכם מכירים את רזי הגינון ואינכם מטפחים את הגינה בקביעות ההמלצה היא לשכור את שירותיו של גנן פעם בחודש. אם אתם מגדירים את עצמכם כחובבנים אשר מעוניינים לבצע את מלאכת טיפוח צמחיית הגינה בעצמכם עדיין חשוב שתשכירו את שירותיו של הגנן בעונת האביב ובעונת הסתיו, קרי, עונות המעברים.
שתילה נכונה של צמחים בגינה – תמיד חשוב לבדוק שהצמחים בגינה אכן מתאימים לתנאי הגינה שלכם. אם מדובר על מאפייני הצמח, מרווחי השתילה, תנאי האור, עונת הפריחה, כמות ההשקייה ועמידות הצמח. כמובן שתמיד עדיף לשתול בגינה צמחים שחסכוניים במים.

קניית הכלים הנכונים – אם אתם מתכוונים לטפח את צמחי הגינה בעצמכם חשוב שתיקנו כלים מתאימים למשימה. כאן ההמלצה היא לרכוש מכוש קטן אשר ישמש אתכם לעדירה, שתילה ותיחוח. מסור ידני עם להב מעוגל איתו תוכלו לעצב עצי פרי ננסיים. מרסס קטן להדברת מזיקים ומגרפה וכפפות.

העשרת הקרקע – סוג הקרקע הוא זה שיקבע את אופי ההשקייה, כמות המים ומרווחי ההשקייה. אם בגינה שלכם יש אדמה אוורירית ופריכה אליה המים מחלחלים במהירות, יש להשקות אותה בכמויות קטנות ומרווחים קצרים וזאת על מנת למנוע מצב בו היא מתייבשת. אם מדובר על אדמה מהודקת ואטומה אליה המים מחלחלים באיטיות יש להשקות אותה בכמות גדולה של מים, במרווחים גדולים ובקצב איטי וזאת על מנת למנוע מצב לא נעים של ריקבון הצמחים הקיימים או מחלות.

שימוש בקומפוסט לצמחים – שימוש בקומפוסט ישפר את מבנה הקרקע ויגביר את הזמינות של המים לצמחים וכך הצמחים יהיו בריאים יותר והאדמה תהיה לחה יותר. חשוב להשתמש בקומפוסט איכותי שעבר קומפוסטציה וזאת על פני דישון כימי. אם מדובר על גינה קיימת יש להוסיף באותו שטח בו שתלתם את הצמחים קומפוסט איכותי. יש לפזר את הקומפוסט ידנית בין הצמחים ועל גבי המדשאה. חשוב לא לשכוח להעשיר את הקרקע באביב, כלומר בחודשים מרץ ואפריל ובסתיו, כלומר בחודשים ספטמבר ואוקטובר.
לסיכום, בחירה נכונה של צמחים לגינה שלכם, השכרת שירותיו של גנן מקצועי שיגיע לפחות פעמיים בשנה בעונות המעבר, שימוש בציוד הנכון, הקפדה על השקייה ודישון הגינה יעזרו לכם ליהנות מגינה מטופחת. בהצלחה!

Call Now Button דילוג לתוכן