מושב נווה ימין הדקל 18, כפר סבא

0
  • אין מוצרים בסל.

שירות לקוחות: 0733753129

איך לשמור על רהיטי גן?

בית עם גינה מעניק אפשרויות בילוי מהנות מאוד למי שחי בו, ובפרט למי שריהט אותה בחוכמה והוסיף לחצר מערכת ישיבה מפנקת, שולחן נוח, ערסל או נדנדה לרגעים של שלווה עמוקה במיוחד ועוד. על-מנת ליהנות מהריהוט ומהשהות בגינה במשך שנים רבות חשוב לשמור על כל הפריטים – ובפרט להקפיד על הדגשים הבאים.

כיסויים לרהיטים מעץ ומברזל

גשם ובאופן כללי רטיבות הם האויבים העיקריים של רהיטי גן מעץ. בהתאם כשעורכים רשימת מוצרים לגינה כדאי להוסיף לה כיסויים איכותיים – שייפרסו מעל לשולחן העץ או לנדנדה בימים הגשומים וימנעו חדירת כמויות גדולות של מים אל בין סיבי העץ.

אם יש לכם בגינה רהיטים שיש בהם ברזל, כדאי לכסות גם אותם בימי הגשם וזאת על-מנת למנוע קורוזיה. כשבוחרים כיסויים מומלץ להעדיף את אלה המודרניים וקלי המשקל, כך שהכיסוי וההסרה אחרי שמסתיים פרק הגשם יתבצעו בקלות.

שימון רהיטי עץ

גם כשמקפידים לכסות את רהיטי העץ הם עדיין חשופים לרטיבות, כולל בקיץ – עונה שכידוע מתאפיינת בלחות מאוד גבוהה ברוב האזורים בארץ. על-מנת שהעץ לא יירקב ויתעוות, חשוב להגן עליו, והדרך לעשות זאת היא באמצעות שימון בתדירות של פעם או פעמיים בשנה. השימון מהווה דרך טובה מאוד גם לחדש את המראה של הרהיטים ולשמור עליהם יפים.

בהתאם רשימת ציוד לגינה ולמרפסת שיש בהן רהיטים מעץ כוללת גם שמן ייעודי שמתאים לסוג העץ הספציפי.

ניקוי ריהוט גן מראטן

ראטן ואלומיניום לא מתרגשים מרטיבות ולכן מציעים יתרון משמעותי על-פני רהיטי העץ והברזל. למרות זאת, גם עבורם נדרשת תשומת לב ובפרט לשמירה על הראטן שהפך בשנים האחרונות לחומר גלם פופולרי מאוד בזכות המראה הטבעי והנינוח שלו.

את כורסאות הראטן חשוב לנקות לפחות פעם בשבוע בעזרת מטלית לחה. רצוי להקפיד לעבור בחריצים בין הסיבים עם מברשת שיניים לחה ולהקפיד לייבש את הרהיט לאחר מכן. ראטן סינטטי עלול להינזק עקב חשיפה מרובה מדי לשמש, כשחלק מהרהיטים כבר יוצר בהתאם עם חומר הגנה מפני קרינה. במקרים אחרים אפשר להוסיף שמשיה שתגן על הרהיט, להניח אותו בצל כשלא נמצאים בגינה או לכסות אותו.

באילו מקרים כדאי להיעזר בחברה מקצועית?

גם כשמקפידים לרכוש מוצרי גינה שמסייעים להגן על רהיטי הגן ומקפידים על תחזוקה נכונה, עדיין ייתכנו מצבים שבהם תצטרכו להזמין אנשי מקצוע.

מצב אחד כזה הוא הופעה של טרמיטים בחצר. הסימן הבולט ביותר לכך הוא תעלות בוץ שהחרקים הזעירים וזוללי העץ חופרים לעצמם. אם יש לכם עצים בחצר, ייתכנו סימני כרסום גם בהם. על-מנת למנוע נזק בלתי הפיך לריהוט הגן, וחמור מכך, כניסה של טרמיטים לבית, חשוב להזמין מיד חברת הדברה עם ניסיון רב.

עוד מצב שבו ייתכן צורך בהזמנת חברה מקצועית הוא כשיש כתמי בוץ או כתמים אחרים שלא יורדים על הריפודים של הרהיטים. במצב כזה הזמנת שירות ניקיון מקצועי תוביל לחידוש המראה היפה של הרהיטים וגם תאריך את תוחלת החיים שלהם.

כותב המאמר: נועם בעלים של חברת הכל בו לגן

Call Now Button דילוג לתוכן