מושב נווה ימין הערבה 2, כפר סבא

שירות לקוחות
0733753129
0
  • אין מוצרים בסל.

הצללה לגינה: 4 סוגי הצללות שישמרו על ריהוט הגן שלכם

ריהוט הגן שלנו רגיש מאוד לתנאי מזג האוויר הישראלי והחם, במיוחד אם מדובר בריהוט איכותי שעשוי מעץ או מתכת שדורשת צביעה בחומר נגד חלודה. אחת הדרכים לשמור על הריהוט ולצמצם את משך ותדירות התחזוקה היא באמצעות הצללה לגינה ולמרפסת שגם מאפשרת לשבת בה בנוחות ברוב ימי השנה.

מהם הפתרונות העיקריים והיתרונות של כל אחד מהם?

1. שמשיות ניידות וכיסויים

במקום לכסות את הכיסאות והשולחנות בבד לבן סטנדרטי, אפשר לקנות כיסויים מיוחדים בשלל צבעים שמתאימים לגודל של הריהוט הממוצע ומתיישבים עליו בצורה הדוקה. הפתרון הזה מתאים כמובן למי שיש לו יחסית מעט ריהוט או מרפסת המשתרעת על שטח קטן. מעבר לכך, יש ריפודים מיוחדים שאפשר להרכיב על הרהיטים עצמם ולכבס אותם בקלות.

אופציה נוספת להצללה לגינה היא להשתמש בשמשיות גדולות שגם מספקות צל בימים חמים. זהו פתרון מאוד אלגנטי, אך מן הסתם ההגנה אינה מושלמת, בוודאי שלא בחורף.

2. פרגולות וסוככים חשמליים

זהו הפתרון המתקדם ביותר שקיים כיום והוא משלב בין היתרונות של הסוכך הנפתח ובין הפרגולה: מדובר בגג נפתח שאפשר לשלוט בו באמצעות מנגנון חשמלי, לעיתים הגג מתקפל אל תוך עצמו כמו מפרש (כך עובדות למשל פרגולות האלומיניום החשמליות המתקדמות ביותר) ולפעמים הרפרפות פשוט משנות את הזווית שלהן ונותנות ליותר אור שמש להיכנס.
בשל צורת הפתיחה הזו, פרגולות האלומיניום החשמליות מהוות פתרון מושלם הן לחורף והן לקיץ. הן אמנם לא בעלות מראה קלאסי כמו של פרגולות העשויות מעץ אמיתי, אך באמצעות שילוב של צבעים וטקסטורות שונות, אפשר לחקות את המראה הזה בצורה טובה.
מלבד היתרון הזה, פרגולות וסוככים חשמליים הם גם קלים יחסית לניקוי, במיוחד אלה שהגג שלהם עשוי מחומרים דוחי אבק ולכלוך. הקונסטרוקציה עצמה בנויה לרוב מאלומיניום שהוא חומר קל משקל ואינו מחליד, כך שבניגוד לעץ שדורש שימון בשמן מיוחד וצביעה כל מספר שנים, כאן אין צורך בחומרים מיוחדים.

3. פרגולות עץ

פרגולה קלאסית היא עוד פתרון פופולארי מאוד. כאשר היא נתמכת על ידי עמודים תומכים בנוסף לקיר עליו היא נשענת, היא מהווה פתרון טוב להצללה לגינה, אפילו עם שטחים גדולים מאוד. בפרגולות אלו ניתן לבחור בין מגוון גדול מאוד של כיסויים: החל מכיסוי של עץ במבוק, דרך אריחים קלי משקל דמויי חרסינה או רעפים ועד לחומרים פלסטיים מודרניים כגון הסנטף. האפשרויות האלו מאפשרות לשחק עם הצורה והצבע של הפרגולה באופן גמיש למדי בהתאם לעיצוב של הבית ויתר החצר.
לפרגולה הסטנדרטית יש עדיין חיסרון אחד עיקרי: היא לרוב קבועה ולא ניתן לשלוט במידת החום שנחשפים אליה, כך שבמזג אוויר מעונן יש כאלו שיעדיפו להשתמש בריהוט מעבר לשטח הכיסוי שלה, דבר שיכול להיות בעייתי במרפסות קטנות.
4. סוככים נפתחים
סוככים מהווים פתרון זמין ונוח למי שמחפש הצללה לגינה. הם נחלקים לסוככים קבועים מול סוככים נפתחים. הסוככים הקבועים יכולים להיות בצורות שונות ומסוגי בדים שונים, או אפילו מזכוכית חלבית עם פרזולים, אך הם לרוב מוגבלים רק לרחבת הכניסה או מרפסות קטנות מאוד.
לעומת זאת, הסוככים הנפתחים ובעיקר סוככי הזרועות יכולים להוות פתרון טוב להצללה לגינה עם שטחים גדולים יותר, אך חלקם רגישים לרוחות חזקות ולכן לעיתים יש להתקין בהם אמצעי הגנה.
Call Now Button דילוג לתוכן