מושב נווה ימין הערבה 2, כפר סבא

שירות לקוחות
0733753129
0
  • אין מוצרים בסל.

כיצד פרגולה מעץ יכולה להשלים את ריהוט הגינה שלכם?

אחרי שהשקענו זמן רב בבחירה של הרהיטים לגינה שלנו, בנינו את הסט המושלם ואולי הוספנו עוד כמה אביזרים משלימים, הגיע הזמן לחשוב איך להשלים את העיצוב באמצעות פתרון הצללה איכותי. מלבד הפן העיצובי שיש לפרגולה מושקעת, הפרגולה שומרת על הריהוט היקר שלנו מפני הגשם בחורף והשמש בקיץ, ולכן מדובר בהשקעה ארוכת טווח.
איך נתאים את הפרגולה לריהוט?
ישנה סבירה נפוצה שמכיוון שרוב הפרגולות הן בגוון דומה, קשה להתאים אליהן ריהוט שאינו מעץ טבעי או ראטן. האמת היא שישנן הרבה אפשרויות לשילובים ייחודים שמאפשרות להתאים פרגולות עץ גם לרהיטים עם אלמנטים מזכוכית או אלומיניום.
סוגי עצים
אחד הדברים הראשונים שחשוב להחליט עליו הוא מאיזה עץ בדיוק נבנה את הפרגולה. יש הרבה מאוד עצים ואף זנים שונים של אותו העץ שאפשר לבחור מבניהם, כאשר לכל זן כזה צבע מעט שונה. עם זאת, לא כל זן מתאים לתנאי האקלים המגוונים שלנו, דבר שחשוב לדעת לפני שמחליטים על עץ מסוים.
לדוגמה, עץ אורן פיני הוא עץ שדורש טיפול רב, אך מתהדר בצבע צהוב חום ייחודי. לעומת זאת, עץ האשוח דאגלס (“דאגלס פייר”) הוא עץ עמיד יחסית שלא דורש חיטוי וצבעו חום-אדמדם בהיר.

לסוג העץ ואופן יצירת הקורות שלו ישנה השפעה ישירה על המחיר. לכן, צריך לקחת זאת בחשבון, ואולי אפילו לפני שמחליטים על הריהוט.
כיסוי הפרגולה
הכיסוי של הפרגולה הוא הדבר הראשון ששמים לב אליו ולכן הוא משמעותי ביותר. הנה רק כמה דוגמאות לפתרונות אפשריים:
במבוק או סרגלי הצללה – כיסוי טבעי היוצר מראה סימטרי ייחודי עקב פגיעת קרני השמש ברצפה.
כיסוי פלסטיק – כיסוי הפלסטיק המודרני (אפשר לשכוח מהגגות המכוערים של פעם) מאופיין במבחר גדול של צבעים ומבנה גלי. רוב הכיסויים הפופולאריים בשוק כגון סנטף או פוליגל מיוצרים בארץ, ולכן מספקים הגנה מקסימלית בפני קרינת ה-UV החזקה יחסית שקיימת אצלנו.
כיסוי בד אלסטי – בד אלסטי (“ברזנט”) הוא כיסוי הרמטי יותר, שאף הוא מיוצר בארץ. החיסרון העיקרי שלו נעוץ בכך שמגוון הצבעים לבחירה הוא יחסית מצומצם.
פרגולה תלויה או נתמכת על גבי עמודים?
מדובר בשאלה עקרונית שמשפיעה לא רק על העיצוב של הגינה, אלא גם על החופש לעצב אותה: פרגולה על עמודים דורשת תכנון קפדני יותר של מיקום הרהיטים, ואילו פרגולה תלויה מאפשרת לשנות את סידור הרהיטים באופן פשוט יותר.
פרגולה תלויה מורכבת יותר להתקנה מכיוון שהיא נתמכת על ידי קיר בלבד, כך שיש להתחשב גם במשקל שלה. לכן, אף על פי ששטח ההצללה שלה מוגבל, היא למעשה יקרה יותר.

Call Now Button דילוג לתוכן