מושב נווה ימין הערבה 2, כפר סבא

שירות לקוחות
0733753129
0
  • אין מוצרים בסל.

תכנון גינות במחירים שפויים

 

עיצוב הגינה הפרטית הוא לא מהלך פשוט, ובמקרים רבים הוא גם יקר למדי. בחירת העצים והשתילים, הצבת ריהוט גינה ועיצוב מדויק של כל פינה בשטח הפתוח, כל אלה יחד יכולים לדרוש מכם תקציב מכובד.

אלא שבכמה צעדים קטנים תוכלו למצוא דרכים חסכוניות יותר להשקיע בגינה שלכם, וגם לחסוך לכם לא מעט כסף בהמשך הדרך. הטיפים שלפניכם יעזרו לכם לעשות את זה נכון וחכם יותר.

עורכים מחקר שוק
עוגןכמו בכל תחום אחר, גם בכל הקשור לעיצוב הגינה שלכם רצוי שתלמדו קודם את השטח. תכנון גינות הוא עולם גדול ומגוון מאוד, ואת הידע הזה אתם בוודאי לא יורשים מההורים שלכם – אלא לומדים לאורך הדרך. אם כן, התחילו באיסוף מידע, למדו את השטח, קראו מגזינים ושוטטו באתרי אינטרנט המציעים מידע נרחב. במידת האפשר בקשו להתייעץ גם עם הצוות המקצועי במשתלה הקרובה למקום מגוריכם ועם מומחים שנמצאים שם בחוץ, ברשתות החברתיות ובפורומים מקצועיים. כך תיחשפו לרעיונות שאולי לא חשבתם עליהם וגם תגלו איפה אפשר לקנות ציוד או שתילים במחירים אטרקטיביים יותר.
בחירת הרכב הגינה
סביר להניח שאתם רוצים ליהנות מגינה יפה ומטופחת, צבעונית וריחנית, כזו שיהיה לכם נעים לשהות בה בכל שעה ביממה, בין אם אתם לבדכם ובין אם אתם מארחים חברים קרובים. אלא שלא כל פרח או צמח יתאימו בהכרח לגינה שלכם, והשקעה בתמהיל שגוי של צמחים תוביל לגינה לא מאוד נוחה או נעימה. אם כן, למדו להכיר את הצמחים השונים, בדקו את האקלים הדרוש להם, את סוג האדמה המתאים וגם את המחויבות שתידרש מכם בכל הקשור להשקיית הצמחים או לטיפול השוטף בהם. כך תחסכו כסף גם בטווח הארוך, וגם תדעו מראש אילו עלויות נוספות יידרשו מכם בהמשך, כדי שתוכלו להחליט האם יש לכם את המשאבים הדרושים.
פינת הישיבה שלכם
לבסוף, אל תשכחו להשאיר פינה קטנה שבה תוכלו להציב ריהוט גינה מרשים שעליו תוכלו לנוח בסוף יום עמוס או לארח את המשפחה שמגיעה לבקר. בכל הקשור לריהוט הגן ישנם פתרונות זולים יותר או פחות, אבל לצד סוגיית המחיר בדקו גם את דרישות התחזוקה של הריהוט, את חומר הגלם ואת העמידות שלו בפני נזקי מזג האוויר. ריהוט עץ שמחייב תחזוקה שוטפת ועשוי להיפגע בעקבות הגשמים החזקים או השמש היוקדת, הוא ריהוט שעלול לעלות לכם הרבה יותר בהמשך. התייעצו, בדקו, ואל תמהרו לקנות דווקא את הזול ביותר. זאת משום שהמשפט הידוע – הזול הוא לעיתים היקר – הוא פשוט משפט מדויק.
Call Now Button דילוג לתוכן