מושב נווה ימין הערבה 2, כפר סבא

שירות לקוחות
0733753129
0
  • אין מוצרים בסל.

3 טיפים לעיצוב גינה קטנה

גם אם במשך שנים חלמתם על גינה גדולה ויפה, אתם ממש לא צריכים לוותר על החלום רק משום שלרשותכם חצר קצת יותר קטנה. למעשה, עם תכנון נכון תוכלו להפוך גם שטח מצומצם לפינה נפלאה ונעימה במיוחד. שלושת הטיפים שלפניכם יעזרו לכם להגיע לתוצאה המושלמת.
ללכת בלי ולהרגיש עם
גינה קטנה יכולה להראות גדולה יותר אם רק תפעלו נכון ותעצבו את השטח בצורה מדויקת. למשל, שימוש בקווים עגולים יותר יגרום לכם להרגיש שהשטח גדול יותר ממה שהוא באמת. דרך אחת לעשות זאת היא ליצור שביל שאיננו ישר באמצעות אבני מדרך, או לחלופין, תוכלו לתכנן את ערוגות התבלין או הפרחים בקווים מעוגלים במקום בקווים ישרים יותר. אם אתם מתכננים דק עשוי עץ מלא או פינת ישיבה מרוצפת שעליה תציבו ריהוט גן, נסו לתכנן אותה עם עיקול מסוים ובהגבהה מסוימת. תופתעו לגלות כמה הגינה כולה תיראה גדולה יותר.
צמחים קטנים ועשירים
כשאתם יושבים בפינת האירוח החדשה והמרשימה שלכם, אתם רוצים ליהנות מגינה יפה ומטופחת, עצים ופרחים, והרבה ירוק. עד כאן הכל נפלא, אבל השאלה החשובה היא אילו צמחים תבחרו, והיא קריטית משום שהיא תשפיע על תחושת המרחב שלכם. עצים גדולים יחמיצו את המטרה שלכם, בעוד שילוב בין צמחים קטנים יותר ופרחים בצבעים שונים יספקו תחושה של שטח רחב ידיים ועשיר מאוד. אל תעמיסו יותר מדי ובהחלט רצוי להימנע מריבוי צבעים, אבל פרחים בגוונים שונים יעניקו תחושת מרחב מצד עושר – וגם שפע ואסתטיקה מצד שני.
בחירת ריהוט גן מתאים
אם נחזור לרגע לפינה שבה אתם שותים קפה בבוקר או מארחים את המשפחה לארוחה טובה, סביר להניח שגם היא לא מאוד גדולה. אם תציבו פינת ישיבה רחבה מאוד אתם עשויים לגרום לשטח הזה להיראות צר וצפוף הרבה יותר ממה שהוא במציאות. שולחן נפתח יעשה את העבודה, והוא יבטיח לכם מרחב כשאתם מבלים באינטימיות לבדכם או עם בן/בת הזוג, לצד אירוח נוח יותר כשהחברים באים לביקור. פינת ישיבה מרווחת אבל לא גרנדיוזית מדי תעניק מראה מעוצב ומרשים לחלל כולו, אבל לא תעמיס יתר על המידה. ותרו על פריטים לא הכרחיים, ונסו להיות פרקטיים. כך תבחרו ריהוט גינה שמתאים באמת לצרכים שלכם, ובעיקר תצרו אשליה של מרחב, וזו בסופו של דבר המטרה בתכנון גינה קטנה, עם שטח פנים מוגבל יחסית.

Call Now Button דילוג לתוכן